Мицкоски: Ќе поднесеме закон за проверка на потекло на имот на политичари, судии, обвинители – институциите прво да ме проверат мене и моето семејство

Аферата „Кеш“ покажува колку само ни е трул правосудниот систем кој е ставен во функција да ѝ служи на власта и интересите на Зоран Заев, рече на денешната прес-конференција Христијан Мицкоски додавајќи дека добивме политичари кои се над државата, со преку ноќ стекнат имот кој се брои во милиони евра, и обвинители и судии кои […]

Повеќе