Шекеринска го брани Заев: Треба да им простиме на Бугарите

Како Влада и како луѓе ќе правиме се што е во наша можност да не направиме сите ние да бидеме заложници на историјата. Темните страници од балканската историја не треба да ни бидат судбина и ако европските нации најдоа сила да не забораваат, но да простуваат, тоа треба да го правиме и ние. Нашиот обид […]

Повеќе

Шекеринска се сети на Охрид после три години, во меѓувреме МОЖЕШЕ, но не направи ништо

Шекеринска во 2016 година ветуваше кули и градови, потоа три години никој не можеше да ја види, за сега пак да се појави на реконструкција на улица и да зборува за некои големи капитални инвестиции, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Радмила Шекеринска која денеска изјави дека во Охрид се гради по […]

Повеќе

Додека ние броиме жртви, СДСМ се фалат дека успешно се справиле со коронавирусот

Вчерашниот ден помина со црн рекорд од почетокот на пандемијата во Македонија. Животот го загубија 15 лица, од кои двајца не ни успеаја да стигнат до болница, пишува Република. Само во јуни, бројот на заболени од ковид-19 е поголем од вкупниот број на сите претходни месеци. Дупло е зголемен бројот на починати, а бројот на […]

Повеќе

И Пецаков и одговори на Шекеринска: Радмила, време е да си ги облечиш патиките, штиклите и назад Скопје, а не приказни за Охрид да кажуваш

Радмила, време е да си ги облечиш патиките, штиклите и назад Скопје, а не приказни за Охрид да кажуваш.. Има кој да се занимава со Охрид, а тоа за среќа не си ти!, и порача кандидатот за пратеник од Охрид, Кирил Пецаков, на Шекеринска, која изјави дека дивоградбите на охридското крајбрежје се резултат на 11 […]

Повеќе

Донев до Шекеринска: Плажата е дадена под концесија во време на СДС за помалку од 50.000 денари годишно, другар ви Коста лошо ве информирал

Радмила, нити нешто знаеш нити нешто конкретно си сработила во твојата очајна политичка кариера. Плажата е дадена под концесија во време на СДС и градоначалникот Ацо Петрески за помалку од 50 илјади денари годишен закуп. Другар ви Коста лошо ве информирал, напиша на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев, како одговор на пишувањата […]

Повеќе

Што правеа градоначалникот Константин Георгиески и Радмила Шекеринска со службените возила во Лескоец, агитираа или цреши собираа?

Службеното возило на градоначалникот на општина Охрид, Константин Георгиески, попладнево беше забележано во селото Лескоец, каде според нашите информации вечерва СДСМ и носителката на листата во петтата изборна единица, Радмила Шекеринска, имаат средба со жителите на селото. Оттука се поставува прашањето дали Константин Георгиески ги користи ресурсите на општина Охрид за партиски цели. Поради тоа […]

Повеќе

(ФОТО) Шекеринска со службено возило од министерство за одбрана на партиски собир во Вевчани

Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, продолжува со мешање на партијата и државата. Според фотографиите до кој дојде нашата редакција, Шекеринска како носител на листата на СДСМ во Изборна единица 5, на партиски собир во Вевчани е дојдена со возило, кое според проверката на сајтот на Антикорупциската комисија, припаѓа на министерството за одбрана, кое го […]

Повеќе

(ФОТО) Охриѓани ги испратија Заев и Шекеринска

„Денес дојдовте и никогаш повеќе“, ова е пораката со која охриѓани ги испратија Зоран Заев и Радмила Шекеринска кој вечерва имаа трибина во Охрид. Со тоа охриѓани им порачаа на Заев и Шекеринска дека не им ги забораваат и не им ги простуваат сите лажни ветувања и предавства. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе

(ФОТО) Охриѓани со порака до Шекеринска: „Пада Рада-Пада Влада“

На малиот плоштад кај Долна Порта во Охрид осамна транспарент посветен на носителот на листата од СДСМ во петтата изборна единица, Радмила Шекеринска. На него пишува „Пада Рада – Пада Влада-15 јули“ како јасна порака дека охриѓани не забораваат на лажните ветувања дадени од нејзина страна на претходните парламентарни избори и дека ја нема нивната поддршка […]

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Лицемерно е Шекеринска да доаѓа во Охрид, а ништо да не каже за предлог-проектите за Охрид коишто ги ветуваше со Планот за живот на претходните парламентарни избори

Радмила Шекеринска е истрошен политичар кој живее во сопствените лаги и ги злоупотребува државните функции за партиски цели. Со СДСМ, Зоран Заев и Шекеринска нема инвестиции и воопшто не се вложуваа во образованието и инфраструктурата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, на денешната посета на Радмила Шекеринска во ОЕМУЦ Св. Наум Охридски. Лицемерно е Шекеринска да […]

Повеќе