Заев и Шекеринска се сидрото коe не влече надоле, затоа што тие се дел од сите неуспеси на Македонија изминативе над дваесет години

Оваа криминално-рекетарска банда на власт е најлошото нешто што и се случило на Македонија. Но, ако се погледне добро двоецот кој управува со власта, тандемот Заев-Шеќеринска, не може да биде поинаку затоа што тие се дел од сите неуспеси на Македонија изминативе над дваесет години, современици на најцрните времиња во оваа држава, пишува генералниот секретар на […]

Повеќе

(ФОТО) Шекеринска се декларира како Северномакедонка

Вториот човек во СДСМ и Владата, Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил за средбата во Брисел со генерал на НАТО се претставува како северномакедонска министерка за одбрана, објави Експрес. И таа и Владата тврдеа дека со договорот од Преспа македонскиот идентитет е бетониран и дека остануваме Македонци, а сега самата ја употребува придавката северномакедонска и создава […]

Повеќе

Се додека не си заминат Заев и Шекеринска, метлата е само фарса

Само Зоран Заев и Радмила Шекеринска блескаат. Само тие не се виновни за корупцијата, криминалот, расипништвото и назадувањето на Македонија. Сите останати ги испокрадоа парите преку фондот за иновации, тендерите во здравство, си делат сами на себе кирии, си поделија ниви со марихуана и го соголуваа буџетот. Сите останати бараа „едно за вице”, само Заев […]

Повеќе

Заев ги измете неистомислениците: Во партијата нема место за крилата на Црвенковски и Шекеринска

Само најблиските соработници на Заев кои го “аминуваат“ секој негов збор во партијата можат да останат на функции на Бихаќка. За сите други-метла. Лидерот на СДСМ ги измете само неистомислениците. Ако досега ги оставаше на функции за да создаде лажна слика за “демократски сојуз“, сега ќе си направи структура по своја мерка. Александар Кирацовски заминува […]

Повеќе

Заев расчистува со крилото на Шекеринска: Си одат таа, Манчевски и Дескоска!?

Метлата на Заев сериозно удира во партијата и министрите. По информациите кои излегоа утрово дека најверојатно Сугарески ќе биде сменет со струмичанецот Китанов, веќе се навестуваат и новите смени. Според информации од партијата извесно е дека Заев е тргнат во битка за расчистување со крилото на Шекеринска. Имено премиерот од министри ќе ги разреши Радмила […]

Повеќе

Шекеринска: Хомосeксуалците се добредојдени во нашата армија

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која деновиве е во работна посета на Вашингтон, во изјава за МИА рече дека македонската армија се стреми кон поголема застапеност на жените во воена служба, следејќи ги трендовите во западните армии како онаа на САД каде нема дискриминација за лицата од ЛГБТ заедницата. -Нема дискриминација во македонската армија на […]

Повеќе