(ФОТО) Народот со домашен козињак, а Шекеринска со бајадера

“Велигден во време на корона: јајце-вирус и јајца-доктори. Во кутија од бајадери.И на хероите им треба малку чоколадо”, напиша Шекеринска на својот профил на Фејсбук. Со ова јавноста на големо коментира дека обичниот народ Велигден го чека со домашен козињак, а потпретседателката на СДСМ и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, со бонбониера бајадера. Please follow and […]

Повеќе

Додека македонските доктори немаат маски за заштита, Шекеринска за 4 дена за ручеци и патувања потрошила над 1 милион и 300 илјади денари

Додека речиси секој во државата се обидува да придонеси за надминување на ситуацијата со корона вирусот, владата е фатена во нов скандал. И покрај тоа што има забрана за патување во странство, во екот на пандемијата со корона вирус, во перидот од 17-20 март оваа година, Шекеринска преку Министерството за одбрана потрошила 1 милион и […]

Повеќе

СДСМ без сила за промена: На избори ќе трча со тандемот Заев-Шекеринска кој е симбол за катастрофален пораз

Во секоја изборна единица СДСМ ќе оди со двајца носители на листи – маж и жена, најавија вчера претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката на партијата Радмила Шекеринска. Овој тандем, како што пишува Курир, добро е познат на македонската јавност. Зад нивната комбинација стои најголемиот изборен пораз од 2008-ма година. Заев најави дека […]

Повеќе

Шекеринска го напушта бродот што тоне

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, го напушта бродот кој тоне. Албанските медиуми пишуваат дека таа се подготвува да преземе нова задача што ќе ја одалечи од домашната политичка сцена. На Шекеринска, која е една од клучните фигури на СДСМ во последните 20 години, ќе и биде доверена функцијата амбасадор на Македонија во САД, дознава […]

Повеќе

Николовски шеф на изборниот штаб, Шекеринска ќе ја составува програмата на СДСМ

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски едногласно беше избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ на вчерашната 12. седница на Централниот одбор на партијата. Тој беше избран на предлог на претседателот на партијата Зоран Заев. Централниот одбор на СДСМ ја задолжи заменик-претседателката на партијата Радмила Шекеринска да ги координира активностите за новата изборна програма […]

Повеќе

Заев и Шекеринска се сидрото коe не влече надоле, затоа што тие се дел од сите неуспеси на Македонија изминативе над дваесет години

Оваа криминално-рекетарска банда на власт е најлошото нешто што и се случило на Македонија. Но, ако се погледне добро двоецот кој управува со власта, тандемот Заев-Шеќеринска, не може да биде поинаку затоа што тие се дел од сите неуспеси на Македонија изминативе над дваесет години, современици на најцрните времиња во оваа држава, пишува генералниот секретар на […]

Повеќе