(ВИДЕО) Мицкоски од Вевчани: Во структурите на власта крадат сите, од хигиеничар до министер

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, продолжи со акцијата „Разговори за Обнова на Македонија“ и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните, Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги вратат младите во Македонија со таканаречениот план за живот, не се остварени. –Јас разговарав со моите студенти што планираат понатаму […]

Повеќе

ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид на средба со жителите на Пештани и Коњско

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид денеска меѓу граѓаните на средби со месните заедници во рамките на ,,Разговори за Обнова на Македонија”. Средби и разговор на отворено со жителите на Коњско и Пештани за нивните проблеми, идеи, предлози и решенија. Како што велат од општинскиот комитет незадоволството од Власта е огромно и пораката е јасна дека […]

Повеќе