(ФОТО) „Абас Емин“ ги „зовре“ социјалните мрежи, граѓаните револтирани со бурни реакции

Дождот кој деновиве врнеше во Охрид предизвика проблеми на улицата „Абас Емин“, чија реконструкција веќе трае повеќе од пет месеци. Граѓаните бурно реагираат и својот револт го изразуваат на социјалните мрежи. Некои велат дека улицата наликува како од минато време и фалат уште кочии, други велат дека со ова локалната власт демонстрира неспособност и го […]

Повеќе

(ВИДЕО) Жители на „15 Корпус“ реагираат на нестручна реконструкција на улицата, од надзорот потврдуваат дека има пропусти

Граѓани на „15 Корпус“ испратија видео до редакцијата на ОХРИД 24 преку кое реагираат на на начинот на кој се врши реконструкцијата на улицата. Тие сметаат дека реконструкцијата се спроведува нестручно, со што понатака ќе се јават дополнителни проблеми. Според нив рововите не се затрупуваат соодветно, а има проблем и со поставувањето на цевките. ОХРИД […]

Повеќе

За што се искористени предвидените 8.800.000 денари за реконструкција на улицата „АСНОМ“ кога истата остана недовршена?

Ако градоначалникот Константин Георгиески конечно заврши со скијањето крајно време е да проба нешто да сработи, велат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, во денешното соопштение. Оттаму додаваат дека локалната самоуправа предводена од градоначалникот Георгиески ниту реализира сообраќајни решенија, ниту реконструира улици. СДСМ и Георгиески не овозможуваат услови за безбеден и динамичен сообраќај. – Власта на СДСМ […]

Повеќе