Горивата од полноќ со нова цена

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 од утре ќе изнесува 59,50 ден/лит, а малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 61,50 денари за 1 литар. Ова денеска го одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги која донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 0,26 %. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ […]

Повеќе

Од полноќ минимално поевтинуваат горивата – Ова се новите цени

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,69%, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со Одлуката од 26.05.2020 година […]

Повеќе

Од полноќ горивата поскапуваат – Регулаторна го објави ценовникот

Малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 8,50 отсто, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Малопродажната цена на бензинот „еуросупер 95“ се зголемува за три денари за литар и изнесува 57,50 денари, додека на бензинот „еуросупер 98“, на еуродизелот (Д-Е V) и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува […]

Повеќе