(ФОТО) Околу 4.000 граѓани реагираа на кандидатурите на Пецаков и Георгиески за градоначалник на Охрид: Еве како изгледа тоа

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ги соопштија своите кандидати за градоначалник на Охрид, тоа се актуелниот пратеник Кирил Пецаков и актуелниот градоначалник Константин Георгиески. Тие преку статуси на Фејсбук се заблагодарија за поддршката, при што добија скоро 2.500 реакции од граѓаните. Во продолжение ви пренесуваме како реагира граѓаните на нивните статуси. Исто така и претседателите на општинските […]

Повеќе

(ВИДЕО) Донев: Повторно гори депонијата Буково, Охрид загаден на сред туристичка сезона, граѓаните дишат отрови

Повторно гори депонијата Буково, објави на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев. “Граѓаните дишат отрови. Охрид загаден на сред туристичка сезона. Ова се вистинските горливи проблеми кои бараат итно решавање заради здравјето на сите, но решение нема ни на повидок…”, напиша Донев на Фејсбук, споделувајќи и видео од горењето. Please follow and like […]

Повеќе

Донев до Георгиески: Одлично изорано градоначалниче, остана уште да се исфрезираат плажите и да посадиме охридски домати

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, Сашо Донев, реагира на состојбата во која се наоѓаат плажите на Охридско Езеро после рушењето, и на само неколку дена пред почетокот на главната туристичка сезона. Тој на Фејсбук напиша: “Одлично изорано градоначалниче, остана уште да се исфрезираат плажите и да посадиме охридски домати. Ако некој може од феферони и […]

Повеќе