Јованоска не му вршела притисок за гласање на работникот кој го објави разговорот, туку само решила да го испочитува на месинџер

Директорката на ЈП „Билјанини извори“, Гордана Јованоска која е во центарот на скандалот со уценувања и притисоци врз вработени во претпријатието да излезат и да гласаат на вонредните локални избори во Охрид за кандидатот на СДСМ, во изјава за дел од медиумите вели дека таа не го уценувала поранешниот работник да излезе на гласање, туку […]

Повеќе

(ФОТО) БОМБА: Директорката на ЈП „Билјанини извори“ вршела притисоци врз вработените да излезат на гласање за изборите

Дали СДСМ ги добила вонредните локални избори во Охрид преку протисоци и закани врз вработените во охридските јавни претпријатија? До редакцијата на ОХРИД 24 пристигнаа принт скринови од разговор на сега веќе поранешен работник од јавното претпријатие „Билјанини извори“ Охрид, со директорката на претпријатието, Гордана Јованоска.  Од разговорите се гледа дека директорката на работникот му […]

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ објави огромен скандал: СДСМ најбрутално политички ги злоупотребува дури и болниците

ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати алармираше и пријавуваше нерегуларности во врска со последните претседателски избори. Јавното обвинителство и другите надлежни институции не собраа храброст да се ослободат од притисоци и да постапат по наводите за злоупотреба во институциите, истакна Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Разговорот од состанокот во Прилеп, покажува дека СДСМ најбрутално политички […]

Повеќе

Здравство: Филипче набавува нови мамографи за двојно поскапа цена од претходно

Во документ кој неодамна беше анонимно оставен во редакцијата на Здравство.мк се наведува дека Министерството за здравство на Македонија врши набавка на нови мамографи за потребите на јавните здравствени установи во република Македонија. Интересно е тоа што во дописот се бара измена на техничката спецификација за набавка на седум (7) нови мамографи 2Д и еден […]

Повеќе

Тамара се огласи по скандалот со химната – Била понесена од емоции и од целокупната еуфорија

Пејачката Тамара Тодевска се огласи по скандалот. Таа на синоќешната прослава на Дeнот на нeзaвиcностa на САД, 4 Јули, што се одржа во дворот на американската амбасадата во Скопје, пеејќи ја македонската химна, не го испеа, односно го изостави стихот „Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански“. -Дозволете ми од дното на моето срце да […]

Повеќе

(ВИДЕО) СКАНДАЛ: Тамара ги исфрли Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Јане Сандански од македонската химна

Гоце Делчев, Даме Груев, Питу Гули, Јане Сандански биле пpecкокнати од страна на Тамара Тодевска која ја пеела Македонската химна во дворот на Амбасадата на САД по повод пpocлавата на Дeнот на нeзaвиcностa. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе

(ФОТО) СКАНДАЛ: Францускиот амбасадор на средбата во Охрид пречекан со холандско знаме

Во понеделникот на 01 Јули во посета на Општина Охрид беше амбасадорот на Франција во Македонија, Кристијан Тимоние. Тој имаше средба со претседателката на Советот на Општина Охрид, Живка Ангелоска. Но за време на средбата општинските служби направија голем дипломатски скандал. Имено францускиот амбасадор беше пречекан со холандско знаме. За нештата да станат појасни ќе […]

Повеќе

Рашковски нервозен: Заев ме задолжи да преговарам за спорниот тендер, не поднесувам оставка

На денешната прес конференција генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, имаше презентација за објавениот скандал каде што јавноста виде дека Рашковски местел тендер од 7 милиони евра. Тој се обиде на еден невешт начин да ги избегне оние прашања кои не му одговараа, па во немоќ и нервоза почна да се заканува на новинарите и […]

Повеќе

Нов скандал во Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот

Директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот – Љупчо Јаневски, кој воедно е и генерален секретар на ДОМ, по скандалот со неиздвојување средства за ниту еден проект за Охрид, имал пари за унапредување на партиските послушници од ДОМ. Имено, директорот неодамна унапреди 5 лица – кадри на ДОМ и 1 лице од ДУИ. […]

Повеќе

МЕГА СКАНДАЛ ЗА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Вака МВР го заташкало тепањето од Курто Дудуш!!!

Ексклузивни документи од МВР пристигнаа до редакцијата на “Економски Лидер” на кои се прикажува како министерството го прикривало тепањето на лицето Сенат Јашар од страна на градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш. До редакцијата на Лидер свиркач ја достави пријавата која Јашар ја направил на 01.05.2019, во која објаснува дека бил тепан од градоначалникот Курто […]

Повеќе