Боки 13 ја колнеше Русковска: Господ нека ти врати!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, пред почетокот на денешното рочиште за случајот Рекет ја колнеше обвинителката Вилма Рускоска. Тој беше револтиран затоа што Рускоска не дава позитивно мислење тој да биде ослободен од затворскиот притвор и истиот да биде заменет со куќен. Зборувајќи за нов медицински извештај, за како што тврди, малигнозна состојба, Бојан […]

Повеќе

Боки 13: Барам изземање на Вилма Рускоска, имам докази против неа тешки 4 МИЛИОНИ ЕВРА!

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 на денешното судско рочиште кажа дека имал несоборливи докази за криминал поврзан со корупција на обвинителката Вилма Русковска вреден четири милиони евра. Поради тоа, побара нејзино изземање од „Рекет“. Јовановски не образложи за што станува збор, и побара совет од судијката Васка Николовска Масевска каде и […]

Повеќе

Како што се колнеше во жицата така се колнеше и во Катицата: Таа е институција, стојам зад неа како личност

Денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова од СЈО во случајот „Рекет“ несоменено нè навраќа една година наназад да се потсетиме и да се запрашаме што се случи со капацитетот на специјалната, кој за тогашниот премиер беше неосвоива тврдина, пишува Република.  Не се откажувам од Јанева, зашто таа е капацитет, ќе му рече Заев на Мицкоски […]

Повеќе