Сообраќајка кај Вапила, повредено едно лице

На 31.03.2019 во 19.50 часот на локалниот пат село Вапила-село Косел, охридско, кај место викано „Лозја“, патничко возило „Југо Корал 55“ со охридски регистарски ознаки, управувано од В.В.(74) од Охрид, изгубило контрола и излетало од патот. Притоа, В.В. се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во болницата „Свети Еразмо“ во […]

Повеќе

Охриѓани и мешеиштанец направиле сообраќајка, па се истепале

На четиринаесетти март оваа година, во 17,15 часот, на улицата „Прва Македонска ударна бригада“ во Охрид се случила сообракајна незгода помеѓу две возила по што, нарушен е јавниот ред и мир помеѓу К.В.(31) и З.В.(59), двајцата од Охрид од една, и И.Ш.(23) од с.Мешеишта. Лицата се приведени во полициската станица Охрид и се работи на […]

Повеќе

Сообраќајка во Струга, повредени две девојки

На петти март оваа година, околу 17 часот на улица „Пролетерски Бригади“ во Струга, патничко возило „Опел Вектра“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(49) од Струга, удрило во пешаците А.Д.(18) и Л.И (18), двете од струшкото село Радолишта. Од ударот тие се здобиле со повреди и биле префрлени во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. По […]

Повеќе

(видео)Се преврте автобус полн со патници кај Сарај, има загинати и повредени

На автопатот Скопје-Тетово кај Ласкарци во близина на Сарај се случи тешка сообраќајна несреќе. Автобус на „Дурмо турс“ се превртел во провалија, откако преминал на другата страна од колозовот и ја пробил оградата. Според неофицијални информации, петмина патници го загубиле животот во сообраќајната несреќа. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе