(ВИДЕО) 12 деца и 34 возрасни загинаа во сообраќајката на македонски автобус во Бугарија

Според првичните информации, загинале најмалку 46 патници во автобус кој сообраќал кон Скопје, пишува Лидер. Автобусот се запалил и се превртел, соопшти бугарското Министерство за внатрешни работи, додавајќи дека ова е една од причините зошто луѓето не можат да се спасат. Инцидентот се случил нешто по 2 часот по полноќ кај селото Боснек во делот […]

Повеќе

Трагедија во Охрид: Се удави млад ракометар, безживотното тело утрово извадено кај Лагадин

Трагедија го потресе утрово Охрид. Животот го загуби младиот ракометен голман на ГРК Охрид, Никола Даниловски. Безживотното тело е пронајдено во водите на Охридското Езеро кај Лагадин. Според информациите од охридската полиција, кои ги пренесуваат македонските медиуми, тој се водел за исчезнат од синоќа, а по него интензивно трагале полицијата, соиграчите и пријателите, по што безживотното […]

Повеќе

Трагедија: Дете почина во пожарот кој утринава избувна во зграда во Гостивар

Малолетно лице го загуби животот, а друго повозрасно е повредено во пожар кој утринава избувнал во стан во зграда лоцирана на улицата „Кеј Вардар“ во Гостивар. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски во изјава за Курир истакна дека според првичните информации со кои располага полицијата, пожарот бил пријавен утринава во 8 часот. -Пожарот избувнал во […]

Повеќе