Познат идентитетот на загинатиот тракторист во охридско Ливоишта

На 19.11.2019 околу 13.15 часот во СВР Охрид, од Итна медицинска помош било пријавено дека во атар на охридското село Ливоишта во несреќен случај животот го загубил С.К.(49) од истото село. Полициски службеници излегле на местото и по преземени мерки било констатирано дека околу 13 часот, додека обработувал нива со трактор, изгубил контрола по што тракторот […]

Повеќе

Тешка сообраќајка на патот Струга-Дебар, еден загинат

На 18.09.2019 во 18.55 часот на регионалниот пат Струга-Дебар случена е сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Ќ.(56) од охридското село Горно Лакочереј и трактор без регистарски ознаки, управуван од М.Ф.(48) од струшкото село Велешта. Во незгодата М.Ф. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во […]

Повеќе