(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО И ВИДЕО) Охрид го доживеа најголемиот срам на денот на ослободувањето

На одбележувањето на 75 годишнината од ослободувањето на градот, Охрид го доживеа најголемиот срам. Неколку кучиња беа жртви на труење кое се случи на градскиот плоштад, пред очите на охриѓани, но и на туристите кои се’ уште се присутни во градот, а кои за овој срам ќе посведочат во земјите од каде доаѓаат. Граѓаните прашуваат […]

Повеќе

Труење на свадба во Струга, десетина гости завршија во болница

Десетина лица се примени во болница откако се затруле на свадба во Струга. Неофицијално причината била тортата, а Агенцијата за храна и ветеринарство испитува примероци од храната за да ги утврди причините. Гостите синоќа биле примени во болницата, со симптоми на дијареа и повраќање, но биле пуштени на домашно лекување. Случајот ќе го испитува и […]

Повеќе