Охриѓанец истепал вработен во угостителски објект на улицата „Кленоец“

На 20.07.2021 година во 20.30 часот, во угостителски објект на улицата „Кленоец“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Љ.С.(46) врз В.Д..(63), вработен во објектот, двајцата од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски. […]

Повеќе

Тепачка во угостителски објект во Охрид

На 19.01.2021 година во 17,20 часот, во угостителски објект во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Ј.(33) од селото Лешани, општина Дебарца и С.К. од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Со Д.Ј. кој издржува казна затвор во Казнено поправната установа од отворен тип, „Затвор Струга“, извршен […]

Повеќе

Тепачка во угостителски објект во центарот на Охрид, демолиран дел од објектот

Вистинска драма се случувала синоќа во угостителски објект во центарот на Охрид. Како што дознава ОХРИД 24, пред крајот на дозволеното работно време настанала жестока тепачка помеѓу двајца гости во објектот. Според информациите со кои располагаме во тепачката се користеле боксови, удари со нозе, а бил уништен и дел од инвентарот. Please follow and like […]

Повеќе

(ВИДЕО) Претреси во Охрид, затворен угостителски објект, сопственикот заработи две кривични пријави

На 16.01.2021 во 01.30 часот од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со полициски службеници од Одделот за специјални полициски операции и Државен пазарен инспекторат извршена е контрола во угостителски објект на ул.„Железничка“ во Охрид, сопственост на 30-годишен охриѓанец, при што било утврдено […]

Повеќе

Угостителски објект во Охрид работел после 18 часот, приведен охриѓанец кој го нарушил јавниот ред и мир

На 09.01.2021 во 21 часот, при контрола на угостителски објект во населба „Св.Стефан“ во Охрид, извршена од полициски службеници од СВР Охрид во координација со Државниот пазарен инспекторат, констатирано е дека објектот работел после 18 часот и биле затекнати пет лица, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Околу 22 часот, пред угостителскиот објект […]

Повеќе

Пожар во угостителски објект во Пештани

На 11.10.2020 година во 02.15 часот во СВР Охрид пријавен е пожар во угостителски објект во охридската населба Пештани, сопственост на А.П.(39) од истото село, при што биле оштетени повеќе електрични уреди, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Пожарот е изгаснат од Територијалната противпожарна единица од Охрид, а по извршениот увид во присуство […]

Повеќе

Тепачка пред угостителски објект на ул. „Железничка“ во Охрид

На 04.09.2020 во 11.05 часот во СВР Охрид било пријавено дека во угостителски објект на ул. „Железничка“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 42-годишен жител на с.Лактиње- Дебрца и 57-годишен охриѓанец од една страна и 39-годишен охриѓанец и 34-годишен охриѓанец од друга страна. Потоа жителот на Лактиње нападнал полициски службеници, кои […]

Повеќе