Охриѓанец истепал вработен во угостителски објект на улицата „Кленоец“

На 20.07.2021 година во 20.30 часот, во угостителски објект на улицата „Кленоец“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Љ.С.(46) врз В.Д..(63), вработен во објектот, двајцата од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски. […]

Повеќе

67-годишен охриѓанец физички нападнал 25-годишна девојка

На 14.05.2021 година во 14.30 часот, на улицата „Железничка“ во Охрид, В.К.(67) физички ја нападнал Р.Т.(25), двајцата од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

77-годишен охриѓанец физички нападнал 41-годишен сограѓанин

На 09.05.2021 година во 12.30 часот, пред деловен објект на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од С.Т.(77) врз Ј.Т.(41), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец нападнал сограѓанин со тврд предмет

На  04.05.2021 година околу 15.30 часот на улица „Партизанска“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад со тврд предмет извршен од А.М.(32) врз П.А.(63), двајцата од Охрид, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, и додаде дека против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава. Please follow and like us:

Повеќе

24-годишен охриѓанец натепал 30 години повозрасен сограѓанин

На 20.04.2021 година околу 16 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од К.И.(24) врз Н.С.(54), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец натепал повозрасен брачен пар и нивниот малолетен внук

На 15.04.2021 година во 16.45 часот во СВР Охрид пријавено е дека на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен од Д.Г. врз И.У.(61), неговата сопруга Ш.У.(63) и нивниот малолетен внук, сите од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан […]

Повеќе

Охриѓанец истепал сограѓанка, во Косел се пресметале две повозрасни жени

Вчера во Охрид се случиле два инциденти за кои информираше портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Во првиот, во 20.35 часот на улица „Јане Сандански“ во Охрид, З.М.(46) физички била нападната од Н.Н.(58), двајцата од Охрид. -Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски. Во другиот пак, во 18.30 часот во СВР Охрид пријавен […]

Повеќе

Стружанец физички нападнал полицаец во Охрид

На 31.03.2021 година околу 15 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид, Љ.П.(57) од Струга физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи. Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец истепал сограѓанин

На 29.03.2021 година во СВР Охрид пријавен е физички напад случен на 28.03.2021 година на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, извршен од Е.З.(36) врз Н.Б.(22), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, ќе се поднесе соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец нападнал сограѓанин пред казино на улица „Абас Емин“

На 16.03.2021 година во 21.40 часот, пред казино на улица „Абас Емин“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од А.Д.(29) врз А.М.(36), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. Please follow and like us:

Повеќе