(ВИДЕО) Сега е наше време, напред Македонија!

Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер од 20:45 часот против Косово го игра полуфиналниот меч од Лигата на нации. Доколку победиме одиме во финалето и сме на чекор од историско достигнување, пласман на Европското првенство следната година. Репрезентативците најавија дека се подготвени да дадат се од себе за победа и да ја израдуваат нацијата. Дополнително еуфоријата […]

Повеќе

МВР забрани групно следење на мечот Македонија-Косово

Министерството за внатрешни работи објави соопштение пред утрешниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Косово кој е закажан за 20.45 часот на арената „Тодор Проески“. МВР побара навивачките групи да се воздржат од инциденти и напомена дека нема групно следење на натпреварот. „МВР во соработка со ФФМ и другите надлежни органи постапи во однос на обезбедување […]

Повеќе

Нападнат судијата на вчерашниот натпревар Охрид – Кораб

Вчера во СВР Охрид било пријавено дека на Спортско – рекреативниот центар „Билјанини Извори“ во Охрид, за време на одржување на спортски натпревар во рамките на втората фудбалска лига – Запад, М.С.(38) од Дебар го нарушил јавниот ред и мир со фрлање предмет кон судијата на натпреварот. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава. ОХРИД 24 […]

Повеќе