26 медали (5 златни, 11 сребрени и 10- бронзени) за Таеквон-до клубот ”ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид на “2 ГРАН ПРИ ЗВОРНИК 2019 ”

Таеквон-до клубот ”ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид , овој викенд (25 .05 2019) учествуваше на Меѓународен Таеквон-до ИТФ А класа турнир “2 Гран При Зворник” во БиХ кој е најјак турнир во регионов за пролетната натпреварувачка сезона, каде учество зедоа 36 клубови од 12 земји и тоа, Словенија, Хрватска, БиХ, Македонија, Србија, Австрија, Италија, Чешка, Бугарија, […]

Повеќе

„ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид ќе учествува на силниот турнир „2 Гран При Зворник 2019“

Викендов што доаѓа Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид ќе учествува на Меѓународен Таеквон-до ИТФ А класа турнир „2 Гран При Зворник 2019“ во БиХ кој е најсилен турнир за пролетната натпреварувачка сезона на Балканот и пошироко, каде што го имаат пријавено своето учество повеќе земји. Нашиот клуб ќе настапи под водство на тренерот Марјанчо […]

Повеќе

(ФОТО)7 медали за Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид од „17 Љубљана Опен”

Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид, овој викенд учествуваше на Меѓународен Таеквон-до ИТФ А класа турнир „17 Љубљана Опен” во Словенија, кој е традиционално еден од најсилните турнири во регионов за пролетната натпреварувачка сезона, каде учество зедоа 24 клубови од 9 земји и тоа, Словенија, Хрватска, БиХ, Македонија, Словачка, Србија, Австрија, Италија и Чешка. Охридскиот […]

Повеќе

Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид ќе учествува на „17 Љубљана Опен“

Викендов што доаѓа Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид ќе учествува на „17 Љубљана Опен“ традиционално еден од најсилните Таеквон-до ИТФ турнири за пролетната натпреварувачка сезона на Балканот и пошироко. Охридскиот клуб под водство на тренерот Марјанчо Лазаревски црн појас V дан ќе учествува на овој престижен турнир во скратен состав додека наредниот викенд во […]

Повеќе

5 златни, 4 сребрени и 5 бронзени медали за „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец на СКОПЈЕ ОПЕН

Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид викендов учествуваше на меѓународниот турнир „Скопје Опен“ по ВТ правила (олимписко таеквондо). -Нашиот клуб настапи со 13 натпреварувачи, од кои повеќето дебитанти. Сите натпреварувачи се закитија со медал, при што се освоени 5 златни,4 сребрени и 5 бронзени медали. Посебно не радува фактот што некои натпреварувачи за прв пат […]

Повеќе

Теквондистите од „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец викендов на меѓународниот турнир „Скопје Опен“

Таеквондо клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец-Охрид , овој викенд ќе земе учество на меѓународниот турнир „Скопје Опен“ по ВТ правила(олимписко таеквондо). –Нашата екипа е составена од повеќе дебитанти и се надеваме дека ќе не израдуваат со добар пласман. Користиме прилика уште еднаш да изразиме најголема благодарност до нашиот генерален спонзор „ПН МЕТАЛ“ кој е и […]

Повеќе

(фото)14 медали за теквондистите на „ХВА РАНГ ИТФ“ од Лескоец на турнирот во Суботица

Викендов во Суботица, соседна Србија се одржа Таеквон-до ИТФ А класа турнир “СРБИЈА ОПЕН 2019”на кој зеде учество и клуб”ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид, благодарение на генералниот спонзор “ПН МЕТАЛ”. На овој престижен турнир учествуваа 37 клубови од 12 земји од Европа, и тоа едни од нaјдобрите репрезентации во светот, што беше извонредно искуство за теквондистите […]

Повеќе

Теквондо клуб “ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид со настап на “Србија опен 2019” ја стартува натпреварувачката сезона

Со настап на “Србија опен 2019”, А класа Такевондо ИТФ турнир кој ќе се одржи викендов во Суботица нашиот најдобар Теквондо клуб “ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид ја стартува натпреварувачката сезона. На овој турнир кој е на месец дена пред Европското првенство во Римини, Италија кое ќе се одржи од 31.03 до 07.04 2019 , многу […]

Повеќе

(фото)Македонија побогата со два мајсторски црни појаси 5 дан во Таеквон-до ИТФ

Викендов во Домот на културата Лескоец-Охрид во спортската сала на Таеквондо клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоeц – Охрид се одржа национален технички семинар со професорот Гранд Мастер, Ким Унг Чол (црн појас, деветти дан). Имавме чест по четврти пат да учиме од еден од најдобрите мајстори во светов, а воедно и еден од челниците на […]

Повеќе

По четврти пат во Охрид теквондо семинар со гранд мастер Ким Унг Чол

Теквондо клубот ХВАРАНГ-ИТФ од Лескоец викендов по четврти пат ќе организира национален технички теквондо ИТФ семинар, кој ќе го води еден од најдобрите мајстори во светот професор гранд мастер Ким Унг Чол црн појас 9-ти дан, претседател на комисијата за организирање на натпревари во ИТФ, од Северна Кореја. Тренинзите ќе се одржуваат во новата сала […]

Повеќе