Кој лаже: Заев кој тврди дека во 2016-та сме имале хибриден режим, или „Економист“ дека го имаме со Заев?

Како држава поминавме низ еден тежок период, имавме хибриден режим, а сега демократија и едно општество за сите, истакна бившиот премиер и претседател на СДСМ Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс. Прашањето кое неминовно се поставува е кој лаже – Заев тврди дека сме имале хибриден режим, а сега демократија, или еминентниот „Економист“ […]

Повеќе

(ФОТО) Хибриден режим: На професорката Силјановска и го избришале зборот РЕКЕТ од стенограмите во Собрание

Професорката Гордана Силјановска Давкова реагира зошто во стенограмите од дебатата за Законот за Јавно обвинителство во Собранието и го избришале зборот РЕКЕТ и наместо тоа ставиле тире. Тоа, како што вели, е само уште една манифестација на хибридниот режим. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе