Urban street car club Ohrid организира хуманитарна акција за Тачо

Охриѓани се мобилизираат. Urban street car club Ohrid (USCCO) во хуман поход за својот сограѓанин и другар Тачо, организира хуманитарна акција на 27.11 (Среда), пред Домот за култура „Григор Прличев“ од 15:00 до 18:00 часот. На настанот ќе се продаваат дуксерки и лепенки со логото на клубот, а собраните средства ќе бидат донирани за Тачо. […]

Повеќе

(ФОТО) Навивачите на Ливерпул ќе навиваат во Скопје и ќе собираат средства за Јана Арсовска

Навивачите на европскиот првак Ливерпул од регионот, пред се од поранешна Југославија престојниот викенд (26 и 27.октомври) ќе го имаат својот 9-ти регионален собир. Скопје е по вторпат домаќин на фановите на „црвените“ од регионот, а годинашниов собир се очекува да биде збогатен со присуство на фановите од Бугарија и Романија Покрај дружбата и заедничкото […]

Повеќе

Екошпар се приклучува кон големата хуманитарна акција за Јана – Донирајте и добијте камин на пелети!

Донирај за Јана и добиј камин на пелети! Пријатели, Екошпар се приклучува кон големата хуманитарна акција за собирање средства со кои ќе се помогне лекувањето на охриѓанката Јана Арсовска. Јана е храбра девојка која има итна потреба од имунотерапија, но наиде на пречки кај институциите кои законски се обврзани да го помогнат нејзиното лекување. Сепак, […]

Повеќе

Голем број охриѓани ја покажаа својата хуманост донирајќи на денешниот хуманитарен настан за помош на Јана

Голем број охриѓани ја покажаа својата хуманост донирајќи во собирните каси на Црвен крст Охрид, на денешниот хуманитарен настан за помош на Јана кој во организација на Црвен крст Охрид и Oriflame се одржа на Градскиот плоштад „Св.Климент Охридски“. За возврат, дел од нив од тимот на Oriflame добија тестирање и целосна, професионална анализа на […]

Повеќе

Да помогнеме во обновата на едриличарскиот клуб во Струга

Сите кои сте во можност донирајте за обвнова на едриличарскиот клуб во Струга кој беше лоциран на „Машка плажа“ и изгоре пред неколку денови. Во хуманитарната акција се вклучија и Марко и Сара, кои ги продаваат своите играчки за да соберат средства за обнова на клубот. ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ Донациска сметка 200003476774193 Назив: Донации за […]

Повеќе