Тепачка на улица „Даме Груев“ во Охрид

На 21.07.2019 година околу 22 часот, на улицата „Даме Груев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од И.К.(38) и Ф.К.(62) врз Г.Ј.(39), сите од Охрид. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе

Тепачка на булевар „Македонски просветители“ во Охрид

На 13.07.2019 год.  во 10,00 час. на булевар „Македонски просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу И.В.(66) и П.Ш.(66), двајцата од Охрид. Полициски службеници  го привеле И.В. додека П.Ш. го упатиле во Општата болница во Охрид. Против нив, во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, СВР Охрид […]

Повеќе

Голема тепачка на улица „Бистрица“ во Охрид

На 12.07.2019 година околу 17.30 часот, во куќен двор на улицата „Бистрица“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Р.Ш.(41) и А.Ш.(36) од една и Л.Ш.49) и А.Ш.(20), сите од Охрид, од друга страна. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава. ОХРИД 24 Please follow and like […]

Повеќе

Татко и син го нарушиле јавниот ред и мир во Куратица

На 11.07.2019 година во 14.30 часот во СВР Охрид пријавено е нарушување на јавниот ред и мир во охридското село Куратица со агресивно однесување и карање помеѓу С.Р.(72) и неговиот син С.Р.(43), жители на селото. Двајцата се приведени во полициска станица и во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир ќе им […]

Повеќе

Штипјанец натепан во Струга

На 10.07.2019 година во Полициската станица Струга на улицата „Димче Ковачески“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од непознат сторител врз Е.П.(42) од Штип. Се работи на расчситување на случајот. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе

Нарушен јавниот ред и мир во угостителски објект во Охрид

На 10.07.2019 година во СВР Охрид било пријавено дека во угостителски објект на улицата „Коста Абраш“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со агресивно и непристојно однесување од Д.А.(40) од струшкото село Франгово. Тој бил приведен во полициска станица и против него, според одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, […]

Повеќе

33-годишна австралиска државјанка го нарушила јавниот ред и мир во угостителски објект во Охрид

На 24.06.2019 година околу 18 часот и 30 минути, во угостителски објект лоциран на улицата „Св.Климент Охридски“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со непристојно однесување извршено од Е.С.М.(33) од Перт-Австралија. Таа е приведена во СВР Охрид. Против неа, во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена […]

Повеќе

Двајца охриѓани викале и кршеле во угостителски објект на кејот

На 20.06.2019 година во 03 часот и 15 минути, во угостителски објект лоциран на кеј „Македонија“, нарушен е јавниот ред и мир од Д.Ј. и В.М., двајцата од Охрид. Тие, манифестирале дрско и непристојно однесување со карање и викање и со кршење на предмети. СВР Охрид, по целосно документирање на настанот, против нив, ќе поднесе […]

Повеќе

Тепачка на улица „Серафим Китаноски“ во Охрид

На  09.06.2019 година во 00,05  часот во СВР Охрид било пријавено дека во Охрид на улицата “Серафим Китаноски“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.К.(24) од Охрид и лице на возраст од 17 години од с.Велгошти. Сочинет записник за сторен прекршок по чл 11 од ЗППЈРМ. ОХРИД 24 Please follow and like […]

Повеќе

Тепачка на булевар „Туристичка“

На петнаесетти мај оваа година,  во 18 часот и 45 минути, на булевар „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Љ.Г. врз З.К.(62), двајцата од Охрид. Полициската станица од Охрид презема мерки за пронаоѓање на напаѓачот, пошто против него ќе биде поднесена пријава. ОХРИД 24 Please follow and […]

Повеќе