(ВИДЕО)Поплавен патот Охрид-Св. Наум кај Лагадин

Несовесни граѓани кои извршувале градежни работи ја пукнале водоводната цевка кај населбата Лагадин, во близина на плажата Акапулко, по што патот е поплавен, а дел од валканата вода завршува и во Охридското езеро. Информацијата ја потврдија од ЈП „Водовод“ Охрид од каде додадоа дека за случајот информирана е и полицијата. Екипите на претпријатието се на […]

Повеќе

СКАНДАЛ:Во „Водовод“ Охрид лица со средно образование блиски до СДСМ земале поголеми плати од вработени со високо образование

Партиски послушници на СДСМ вработени во ЈП „Водовод“ иако со средно образование земале поголеми плати од лица со високо образование. Ова го обелодени координаторот на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во советот на Охрид, Кирил Пецаков. -Во Македонија има закон за бодот и се знае со кое образование колку бодови може да имате. Во „Водовод“ има […]

Повеќе