Хаос на градските гробишта во Охрид, откопан погрешен гроб

На градските гробишта во Охрид денеска се случувала вистинска драма. Имено по налог на јавното претпријатие бил откопан погрешен гроб. Според нашите информации, добиени од очевидци на местото на настанот, проблемот настанал кога фамилијата која денеска требало да го закопа покојното лице, стигнала до гробното место и видела дека е откопан погрешен гроб. ОХРИД 24 […]

Повеќе

Кривична за охриѓанец: Продавал гpoбни места, а парите си ги ставал во џеб

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.С.(52) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење“. Пријавениот во својство на службено лице вработено во ЈП„Градски гробишта“-Охрид, по склучување на два договори за купување на гробни места издал службена каса-прими документ и фискални сметки, а потоа свесно не го завел лицето како […]

Повеќе