Арнаудов бара апанажа до пензионирање, Мукоски 12 месеци

Апанажа до пензионирање, односно 1 година и 3 месеци, бара Љубен Арнаудов, додека Крсто Мукоски кој седеше во собранието два мандати, бара апанажа 12 месеци, дознава А1он. Арнаудов и Мукоски се поранешни пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, кои откако гласаа за промена на името на Република Македонија беа исклучени од партијата и формираа независна пратеничка група. Please […]

Повеќе

(ФОТО) Охридскиот Трамп и Христо Узунов во посета на американската амбасада

Законот за јавно обвинителство бил тема на разговор на групата независни пратеници со амбасадорката на САД Кејт Мари Брнс, која на својот Твитер профил објави дека одржала продуктивна средба за поддршка на реформите. -Одржав продуктивна средба со групата независни пратеници денеска, за важноста од поддршката на континуираните реформи, вклучувајќи го и законот за јавното обвинителство, […]

Повеќе