Услови за користење

Охрид24.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно преземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.