Еден загинат и тројца повредени во сообраќајната несреќа на патот Охрид-Кичево, во близина на село Издеглавје

На 31.05.2023 во 18:00 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на село Издеглавје, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно моторно возило „фиат дукато“ со струшки регистарски ознаки, управувано од В.С.(37) од Вевчани и патничко возило „фолксваген туран“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(60) од селото Палатица, општина Желино. Притоа, од здобиените повреди на […]

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Охрид

На 31.05.2023 во 19.10 часот на крстосница од булевар „Македонски просветители“ со улица „Партизанска“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид лишиле од слобода 54-годишен охриѓанец. Тој, откако ги забележал полициските службеници, фрлил пакување со кафеава прашкаста материја и се обидел да ја уништи. Од него било одземено ќесе со траги од кафеава прашкаста материја. […]

Повеќе

30-годишен охриѓанец ја истепал мајка си

На 28.05.2023 година во 20.00 часот, во СВР Охрид пријавено е дека 30-годишен охриѓанец, во семејниот дом по претходна расправија физички ја нападнал неговата мајка. Тој е лишен од слобода и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец тешко повреден во сообраќајка на крстосницата од улиците „Железничка“ и „Абас Емин“

На 19.05.2023 во 18.25 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на крстосница од улиците „Железничка“ и „Абас Емин“ во Охрид, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило  „мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од И.В.(47) од Охрид и мотоцикл „априлија“ со германски национални ознаки, управуван од Д.Д.(39) од Охрид. Во несреќата мотоциклистот Д.Д. се […]

Повеќе

Две лица повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево, помеѓу селата Арбиново и Сливово

На 10.05.2023 во 18.05 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу с.Арбиново и с.Сливово, патничко возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Ф.Д.(20) од с.Франгово, струшко, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Ф.Д.(54) од с.Франгово, а со телесни повреди се здобил возачот констатирани […]

Повеќе

Охриѓанец бил физички нападнат од три лица во угостителски објект во Охрид

На 30.04.2023 во 05,20 часот во Полициска станица Охрид К.С.(27) од Охрид пријавил дека околу 03,30 часот во угостителски објект во Охрид бил физички нападнат од Д.П.С., А.П. и уште едно лице од Охрид. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, се вели во билтенот на Министерството за внатрешни работи. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец бил истепан од повеќе луѓе и му бил одземен клучот од возилото

На 25.04.2023 во 18.45 часот во СВР Охрид, 33-годишен маж од Охрид пријавил дека околу 17.20 часот во угостителски објект во Охрид, лицата Б.М., А.А. и Н.А., сите од Скопје и уште неколку лица физички го нападнале и му го одзеле клучот од неговото патничко возило „фолксваген голф“ со охридски регистарски ознаки. Според пријавеното, при […]

Повеќе

Кај 27-годишна охриѓанка пронајдена марихуана

На 24.04.2023 околу 17.20 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид лишиле од слобода 27-годишна охриѓанка. При преглед кај неа и во возилото во кое се превезувала, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, се вели во билтенот на СВР Охрид. Please follow and […]

Повеќе

Охриѓанец бил физички нападнат и му биле одземени пари

На 24.04.2023 во СВР Охрид било пријавено дека во кругот на ЈЗУ – Општа болница Охрид, П.К.(25) од Охрид бил физички нападнат од едно лице, кое му одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, се вели во билтенот на СВР Охрид. Please follow and like us:

Повеќе

Охриѓанец тешко повреден во сообраќајна несреќа во Скопје

На 17.04.2023 во 16.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Александар Македонски“, ул.„Интернационални бригади“ и ул.„16 Македонска бригада“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди а4“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ш.(62) од с.Студеничани, скопско и мотоцикл со охридски регистарски ознаки, управуван од A.А.(25) од Охрид. Во […]

Повеќе