Стружанец фатен со пиштол кој нелагално го користел

На 11 јануари оваа година, во 17 часот и 30 минути, при извршен личен преглед кај У.В.(22) од струшкото село Поум, пронајдено е огнено оружје пиштол марка „Црвена Застава“ калибар 9 милиметри и рамка со девет куршуми, кои нелегално ги поседувал.

Повеќе

Стружанец искршил се на шанкот во угостителски објект

На 13 јануари оваа година, во 16 часот, во угостителски објект во струшкото село Мислешево, од страна на А.Ф. (37) Струга, нарушен е јавниот ред и мир.

Повеќе