СДСМ Охрид: Од Пецаковoтo „Има да биде…има да направиме…има да сториме„ остана само ветувањe !

Изминаа 6 месеци од владеењето на Кирил Пецаков со Охрид, па така нашиот ни  Градоначалник не може да се пофали со ништо што е сработeно во корист на граѓаните и неговите охриѓани, кои токму нему му ја дадоа довербата верувајќи му на ветувањата во предизборната кампања, вели портпаролот на СДСМ Охрид, Јован Крлев, во денешното […]

Повеќе

Претставниците на НГИ ,,Коалиција на Египќаните,, потпишаа Меморандум за соработка со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Претставниците на Неформалната граѓанска иницијатива ,,Коалиција на Египќаните,, потпишаа Меморандум за соработка со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Демир Далип, претседателот на НГИ Коалиција на Египќаните вели дека врз основа на горенаведениот Меморандум за соработка се дел од коалицијата „Обнова на Македонија“ и самиот факт дека Египканите во Охрид и Ресен, како втори по бројност, […]

Повеќе

Каракамишева во полициска станица: Политичкиот прогон го пуштаат на максимум, нема да ме замолчите

Професорката Тања Каракамишева-Јовановска преку социјалните мрежи информираше дека била повикана во полициска станица поради поднесена пријава против неа за предизвикување омраза,

Повеќе