Охриѓанец ја демолирал наплатната куќарка за паркинг на градскиот плоштад

На  20.07.2021 година околу 19 часот на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода Н.С.(47) од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Тој, го наруши јавниот ред и мир со агресивно однесување кон вработени во Јавното претпријатие „Билјанини извори“ и со кршење на наплатната куќарка […]

Повеќе

Започна летната тарифа за паркинг во Охрид: Еден час во строгиот центар ќе чини 100 денари

Согласно одлуката на Советот на Општина Охрид за утврдување на цени за користење на паркинг-просторот во летниот период, ЈП „Билјанини ивори“ започна со наплата на паркирањето според сезонска тарифа на јавните паркиралишта во градот. Сезонската тарифа предвидува поскапо паркирање, а цената за паркирање на јавните паркиралишта во зона А ќе изнесува 40, во зона Б […]

Повеќе