Двајца охриѓани се степале во Градскиот пазар во Охрид

Охрид

На 12.04.2023 во 18.40 часот во Градскиот пазар во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.С. врз К.Ч., двајцата од Охрид.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged