Охриѓанец и скопјанец се степале пред казино во Охрид

Охрид Црна хроника

На 15.04.2023 година во 18,55 часот, пред казино лоцирано на улицата „Абас Емин“ во Охрид, Ж.В.(30) од Скопје и Н.К.(30) од Охрид, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

Тие се приведени во полициска станица и против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged