Охриѓанец бил агресивен кон родителите и се обидел физички да ги нападне

Охрид

На 25.05.2023 година во 18.40 часот, во СВР Охрид од слобода е лишен 53-годишен охриѓанец кој претходно, во семејниот дом во Охрид бил агресивен кон родителите и се обидел физички да ги нападне.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged