Денеска сончево и топло со слаб променлив ветер

Македонија Охрид Регион

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степени. UV=9

До недела времето ќе се задржи стабилно, со свежи ноќи. Дневните температури ќе се покачат, но ќе бидат во рамките на просечните за овој дел од годината. Во понеделник облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за појава на нестабилност со краткотраен пороен дож и грмежи.

Please follow and like us:
Tagged