Во угостителски објект во Охрид пронајдена бела прашкаста материја кај охриѓанец и битолчанец

Охрид Црна хроника

На 29.10.2023 околу 02.00 часот во угостителски објект на булевар „Железничка“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид лишија од слобода 21-годишен охриѓанец и 20-годишен битолчанец затоа што при преглед кај нив била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged