Полицијата пронајде бела прашкаста материја кај охриѓанец

Охрид Црна хроника

На 19.11.2023 година во 10.55 часот, на улицата „Коста Абраш“ во Охрид, приведен е 42-годишен охриѓанец.

При претходно извршен преглед, полициските службеници кај него, пронајдоа и одзедоа две опаковки со бела прашкаста материја како и предмети со остатоци од бела прашкаста материја.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged