20-годишен охриѓанец ја истепал сопругата

Охрид Црна хроника

На 26.12.2023 во 01.35 часот на улица „7 Ноември“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид лишија од слобода 20-годишен охриѓанец затоа што претходно во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged