43-годишен маж од охридско село ја истепал сопругата

Охрид Регион Црна хроника

На 03.01.2023 во 21.55 часот, полициски службеници од СВР Охрид лишија од слобода 43-годишен маж од охридско село, затоа што во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. 

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged