Охриѓанец агресивно се однесувал кон членови на семејството

Охрид

На 11.01.2024 година во 18.40 часот, во СВР Охрид лишен од слобода е 56-годишен охриѓанец кој, претходно во семејниот дом, агресивно се однесувал кон членови на неговото семејство.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged