Две лица истепале 63-годишен охриѓанец

Охрид Црна хроника

На 12.02.2024 во 07.25 часот во СВР Охрид е пријавено дека на улица „Вангел Николоски“ во Охрид две лица физички нападнале 63-годишен охриѓанец.

“Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот, по што против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава”, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged