Тешко повреден охриѓанец, излетал со автомобилот од патот

Црна хроника

На 20.02.2024 во СВР Битола е пријавено дека во 21.15 часот на магистралниот пат А-3 Ресен – Буково кај место викано леворечки мост се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило „хонда” со охридски регистарски ознаки, управувано од 38-годишен охриѓанец, излетало од коловозот, при што лицето се здобило со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид извршила увидна екипа на ОВР Ресен, се вели во билтенот на Министерството за внатрешни работи.

Please follow and like us:
Tagged