Во болницата во Охрид починала 52-годишна жена од Струга

Охрид Регион Црна хроника

На 27.02.2024 во 16.25 часот во СВР Охрид е пријавено дека во ЈЗУ Општа болница Охрид, во тешка здравствена состојба е примена 52-годишна жена од Струга, која и покрај укажаната помош, по кратко време починала.  

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатата е предадено на семејството, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged