Ракометарите со втора победа над Србија

Спорт

Одигран и вториот пријателски натпревар помеѓу сениорските селекции на Македонија и Србија. И денес македонската репрезентација поуспешна од репрезентацијата на Србија, натпреварот заврши 28-27 на полувреме 16-13.

Најуспешен ракометар за Македонија беше Жарко Пешевски со 6 постигнати погодоци, додека за репрезентацијата најуспешни ракометари беа Вукашин Воркапич и Стефан Вујич со по 4 погодоци.

Please follow and like us: