(ФОТО) Лазе Таневски пријавил 5 стана, 2 куќи и земјоделско земјиште од 14 милиони денари

Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) ги изнесе податоците од анкетните листови за имотната состојба на избраните пратеници. Пратеникот на СДСМ од Охрид, Лазе Таневски, заедно со својот брачен другар поседуваат пет стана, чија вкупна вредност изнесува 15,3 милиони денари. 3 од становите се во Охрид, а 2 во Скопје. Покрај становите, овој бизнисмен пријавил […]

Повеќе

Лазе Таневски сменет од шеф на изборниот штаб на СДСМ?

Лазе Таневски, актуелниот претседател на ОО СДСМ Охрид и кандидат за пратеник од Охрид, е сменет од позицијата шеф на изборниот штаб, дознава ОХРИД 24 од внатрепартиски извори. Неколку пати го исконтактиравме Таневски за лично да ни ја потврди или демантира информацијата, но не добивме одговор. Првиот пат кога го добивме на телефон ни рече […]

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Лицемерно е кога Владата на СДСМ го задолжи секое семејство за 1.500 евра, Таневски да ветува дека ќе делат ваучери од 150 евра – поткуп кој не може да го исплатат

Лазе Таневски заедно со својот ментор Зоран Заев само ветуваат, а за жал ништо не исполнија. Зарем пандемијата ги спречи за цело време од нивниот мандат да не успеат да развијат ниту една форма од ветениот домашен туризам со кој сега се тупаат в гради?! Ветија многу, не остварија ништо во туризмот. Затоа нека нѐ […]

Повеќе

Tаневски: „Дома си е дома“ – ваучери за поттикнување на домашниот туризам

Токму во годината која за туризмот почна  мошне добро и почнавме да ги собираме плодовите од макотрпната презентација на Охрид и земјава пред странските тур  оператори и со нетрпение очекувавме туристички бум, се случи пандемијата со Ковид -19. Невидливиот непријател најпрво удри токму по туризмот.  Се затворија границите, па  хотелите, рестораните и кафетериите. Цели три […]

Повеќе

Жаклина Лазареска и Лазе Танески од СДСМ со хуманитарни пакети на сред пандемија во предизборна кампања?

Двајцата кандидати за пратеници од СДСМ од Охрид, Лазе Танески и Жаклина Лазареска, на сред пандемија од Ковид-19, водат предизборна кампања со хуманитарни пакети по охридските социјално ранливи семејства. Оттука се поставува прашањето, дали СДСМ е хуманитарна организација или политичка партија. Доколку оваа акција немаше затскриена политичка цел од страна на почитуваните кандидати за пратеници, […]

Повеќе

(ФОТО) Членовите на СДСМ разочарани од листите: Партијата во Охрид требиТ да се запалит

Членови на СДСМ се разочарани од кандидатските листи на нивната партија за предвремените парламентарни избори. Со Фејсбук статуси и негативни  коментари велат дека нема да излезат да гласаат за партијата на власт на изборите кои треба да се оддржат на 12 април. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе

(ФОТО) Поддршка за Заев од претседателот на СДСМ Охрид, и покрај тоа што на Македонија и претстои тежок пат

Првиот човек на ОО СДСМ Охрид, Лазе Таневски му изрази поддршка на премиерот Заев, после недобивањето на датумот за членство во Европската унија и се погласните информации во јавноста за негова оставка од премиерската функција. И покрај тоа што на Македонија и претстои тежок пат, Таневски преку статусот на фејсбук го охрабрува Заев и вели […]

Повеќе

(ФОТО) Летото помина дојде есента, а од најавеното работно лето на СДСМ не се виде ништо: Ете колку важи нивниот збор

На 13 Јули годинава претседателот на ОО СДСМ – Охрид, Лазе Таневски, од седиштето на општинската организација преку некоја си божемна прес конференција на која немаше медиуми, ќе го најави работното лето на СДСМ во Охрид. Тогаш Таневски ќе најави средби со граѓани, соопштенија и изјави за медиумите и прес конференции, преку кои ќе ја […]

Повеќе