Тепачка во угостителски објект во Охрид

На 19.01.2021 година во 17,20 часот, во угостителски објект во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Ј.(33) од селото Лешани, општина Дебарца и С.К. од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Со Д.Ј. кој издржува казна затвор во Казнено поправната установа од отворен тип, „Затвор Струга“, извршен […]

Повеќе

Тепачка во угостителски објект во центарот на Охрид, демолиран дел од објектот

Вистинска драма се случувала синоќа во угостителски објект во центарот на Охрид. Како што дознава ОХРИД 24, пред крајот на дозволеното работно време настанала жестока тепачка помеѓу двајца гости во објектот. Според информациите со кои располагаме во тепачката се користеле боксови, удари со нозе, а бил уништен и дел од инвентарот. Please follow and like […]

Повеќе

Горан Балески, директорот на Општа болница Охрид учествувал во тепачка на улица „Сирма Војвода“

На 10.01.2021 година во 23.15 часот, во СВР Охрид пријавено е дека на улицата „Сирма Војвода“ во Охрид, нарушен е јавен ред и мир, со вербална расправија помеѓу М.А. и Д.А. од една и И.К.,Г.Б. со други две, засега непознати лица, од друга страна, сите од Охрид. СВР Охрид презема мерки за расчистување на настанот, […]

Повеќе

Кривопаланчанец и охриѓанец се степале на улицата „Даме Груев“ во Охрид

На 08.01.2021 година на улицата „Даме Груев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу З.П.(28) од Крива Паланка и К.Н.(26) од Охрид. Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Please follow and like us:

Повеќе

Тепачка на улица „Ирина Мирка Гинова“ во Охрид

На ден 29.12.2020 година во 19,50 часот, на улицата „Ирина Мирка Гинова“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со предизвикување и учество во тепачка помеѓу Д.С.(43) од една и Р.С.(35) и Р.Џ.(40), од друга страна, сите од Охрид, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, и додаде дека по целосно документирање на настанот, […]

Повеќе

Тепачка на улица „Гоце Делчев“ во Охрид

На ден 21.11.2020 година во 22.10 часот, на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.Т.(29), од една и О.И.(20) и Е.И.(22), од друга страна, сите од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Против нарушителите  ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски. Please follow and […]

Повеќе

Охриѓанец натепал сограѓанин пред кладилница на улица „Кленоец“

На 13.11.2020 година во 19,15 часот, пред кладилница лоцирана на улицата „Кленоец“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од 45-годишен охриѓанец врз 28-годишен сограѓанин, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, и додаде дека против напаѓачот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава. Please follow and like us:

Повеќе

Тепачка во Велгошти

На 25.10.2020 година околу 15 часот, на улицата „Воденичарска“ во охридското село Велгошти, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу З.Р.(54) и И.Р.(48), од една, и Т..Р.(48) и П.Р.(30), од друга страна, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. – Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, истакна Димоски. Please follow […]

Повеќе

Охриѓани се степале во кладилница на булевар „Туристичка“

На 23.10.2020 година во 15.20 часот, во кладилница лоцирана на булевар „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија и физичка пресметка помеѓу 52-годишен охриѓанец и 37-годишен сограѓанец, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. – Нарушувањето кое, продолжило и надвор од објектот, е спречено со интервенција на полициските службеници  а […]

Повеќе

Ноќеска тепачка на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид

На 04.10. во 01,20 часот, на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на три лица: Д.С.,А.П. и А.М., врз Д.Ѓ.(26), сите од Охрид. – По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против напаѓачите ќе поднесе соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. […]

Повеќе