Тепачка помеѓу двајца охриѓани, кај едниот пронајден остар предмет

На 17.08.2022 година околу 09.30 часот на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.Д. и Џ.Ш., двајцата од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. -При преглед извршен врз И.Д. полициските службеници пронајдоа и одзедоа остар предмет. По целосно документирање на настанот, ќе бидат поднесени […]

Повеќе

Од вербална расправија до голема тепачка пред угостителски објект во Охрид

На 06.03.2022 година во 01.20 часот, во угостителски објект лоциран на спортскиот центар „Билјанини извори“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање и викање, а потоа пред објектот, со физичка пресметка помеѓу И.С, С.К., С.К., и М.Џ. , сите од Охрид од една и неколку други лица, од друга страна. Се преземаат […]

Повеќе