Тепачка помеѓу двајца охриѓани, едниот се здобил со тешки повреди

Охрид Црна хроника

На 24.11.2023 во 23 часот, на улицата „Партизанска“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца охриѓани на возраст од 59 и 43 години.

Притоа, 59-годишникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Охрид.

По целосно документирање на настанот, ќе бидат поднесени соодветни пријави, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged