За 6 часа санкционирани 32 возачи во Охрид

Охрид

На 02.04.2023 во периодот од 12 до 18 часот, при извршени сообраќајни контроли во Охрид, полициските службеници затекнале и санкционирале 32 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената, од кои 21 надвор од населено месо и 11 во населено место, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged