Во болницата ,,Св. Еразмо” со тешки повреди бил донесен стружанец кој претходно бил нападнат со тврд предмет во селото Орман

Охрид Регион Црна хроника

На 03.04.2023 во 10.45 часот во СВР Охрид, од Специјална болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо”, пријавено е дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен А.И.(42) од Струга.

Според пријавеното, на 02.04.2023 во селото Орман. А.И. бил нападнат со тврд предмет од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Please follow and like us:
Tagged