32-годишен охриѓанец ја истепал сопругата

Охрид Црна хроника

На 10.04.2023 околу 23.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид лишија од слобода 32-годишен охриѓанец кој, во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. 

Тој беше задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged