Охриѓанец бил физички нападнат и му биле одземени пари

Охрид Црна хроника

На 24.04.2023 во СВР Охрид било пријавено дека во кругот на ЈЗУ – Општа болница Охрид, П.К.(25) од Охрид бил физички нападнат од едно лице, кое му одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, се вели во билтенот на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged