Охриѓанец бил физички нападнат од три лица во угостителски објект во Охрид

Охрид Црна хроника

На 30.04.2023 во 05,20 часот во Полициска станица Охрид К.С.(27) од Охрид пријавил дека околу 03,30 часот во угостителски објект во Охрид бил физички нападнат од Д.П.С., А.П. и уште едно лице од Охрид.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, се вели во билтенот на Министерството за внатрешни работи.

Please follow and like us: