Охриѓанец ја истепал мајка си во семејниот дом

Охрид Црна хроника

На 21.08.2023 во 20.00 часот во охридското село Пештани, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода Р.П.(38) од Охрид кој претходно, во семејниот дом физички ја нападнал неговата мајка.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged